Mutlu Evler Merkezi, “Annelik Okulu” eğitiminin finalini gerçekleştirdi

26 Nisan Cuma günü Mutlu Evler Merkezi’nde gerçekleştirilen “Huzurlu Hamilelik Keyifli Doğum” eğitimine Uzm. Dr. Ayşe Duman ve Eğitimci Yazar- Besteci Nevin Soysal Aydın konuşmacı olarak katıldılar. 
Uzm. Dr. Ayşe Duman ve Eğitimci Yazar- Besteci Nevin Soysal Aydın programda konuşma yaparken bir fotoğraf karesindeMutlu Anneler & Anne Karnında Mutlu Bebekler için “Hamilelik Becerileri ve Meditasyonu” konu başlığıyla hamilelere eğitim veren Aydın, bu süreçte hanımların öncelikle iyimser olması noktasına dikkat çekti. Bir insanın iyimser olmasının temelinde annesinin yattığını ve hanımların en önemli görevinin iyi bir anne olabilmek olduğunu söyledi.

Aydın, hamilelik döneminde bebek için yapılabilecek en faydalı şeylerden birisinin olumlu düşünme alışkanlığı geliştirmek olduğunu ve kaygısız annelerin bebeklerinin diğerlerine oranla daha zeki olduğunu ifade etti.

“Yeni alışkanlıklar edinmek, güçsüz yanlarımızı kuvvetlendirmek, istemediğimiz tutum ve davranışlarımızı bırakmak ve sahip olmak istediğimiz özellikleri hayatımıza sokmak için kullandığımız güçlü, kesin ve olumlu kararlar” tanımı ile olumlama kavramının önemini yineleyen Aydın, “Her güne gülümseyerek başlamalıyız” diyerek müzikli terapi teknikleri ile anne adaylarına kaygı ve stresi azaltmanın formüllerini verdi. 4 haftalık eğitim sonunda anne adaylarına katılım belgesi verildi ve Emsey Hospital işbirliği ile yapılan çekilişte bir kişiye ücretsiz doğum hizmeti, bir kişiye %50 indirim ve bir kişiye ücretsiz terapi hediye edildi.

Sancaktepe Mutlu Evler Merkezi’nin hanımlara yönelik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Uzm. Dr. Ayşe Duman ve Eğitimci Yazar- Besteci Nevin Soysal Aydın programda konuşma yaparken bir fotoğraf karesinde


Mutlu Evler Merkezi, “Annelik Okulu” eğitiminin finalini gerçekleştirdi