Eyüp Sultan Kültür ve Spor Kompleksi

Eyüp Sultan Mahallesi'nde 17 Mart Pazartesi günü yoğun ilgi altında gerçekleşen açılış töreninde konuşmasını yapan Belediye Başkanımız İsmail Erdem, Sancaktepe halkına böylesine güzel bir eseri daha kazandırmanın gururu ve mutluluğunu yaşadığını belirterek "Değerli hemşerilerim, 5 yıl önce hizmet bayrağını devraldığımızda ‘Gelişim’ sözü verdik. Sancaktepemiz her alanda gelişecek dedik. Gece demeden gündüz demeden çalıştık, ürettik yatırımlar yaptık. Ektiğimiz ‘gelişim tohumlarının’ bugün birer birer meyvelerini vermesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Sancaktepe’de‘Gelişimin Eserleri’ Allah’ın izniyle birer birer yükseliyor" dedi.Son bir ay içerisinde Sancaktepe'de önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkanımız Erdem," Geçtiğimiz ay 9 Okul, bir Bilim Deney Merkezi ve Gözlemevi, 2 Spor Parkı, 1 Kadın Sağlığı ve Engelliler Merkezi ve 1 İETT Servis İstasyonu olmak üzere tam 14 dev eserin açılışını gerçekleştirdik. Geçen hafta Fatma Ana Mutlu Evler Merkezimiz ve Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksimizin açılışını gerçekleştirdik. Sadece ilçemize değil, tüm İstanbul’a hitap edecek o dev kompleksin ardından, bugün de Eyüp Sultan Kültür ve Spor Kompleksimizi açıyoruz" dedi.

Eyüp Sultan kültür ve spor kompleksinin yapım aşamasında başta İstanbul Valiliği ve İl Özel idaresine teşekkür eden Başkanımız Erdem, "İnsanlarımızın kent yaşamını kolaylaştıracak, kentle bütünleşmesini sağlayacak, o kente aidiyet hissi uyandıracak bu anlamlı projeye katkılarından dolayı başta İstanbul Valimiz Sayın Hüseyin Avni Mutlu Bey’e, İl İdaresi Genel Sekreteri Sayın Sabri Kaya’ya ve İl Meclis Üyelerine teşekküre eder, en kalbi duygularla sevgi ve muhabbetlerimi sunarak Yeni Kültür ve Spor Kompleksimiz ilçemize ve milletimize hayırlı olsun" diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından içinde, 600 Kişilik Kültür Merkezi, Olimpik Yüzme Havuzu ve 2400 Kişilik Kapalı Spor Salonu, bulunan Eyüp Sultan Kültür ve Spor Kompleksi’nin açılışı protokolün kurdele kesimi ile gerçekleşti.

Eyüp Sultan Kapalı Spor Salonu, Sancaktepe’de spor karşılaşmaları, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yaşatılması için gösterdiğimiz hassasiyetin bir gereği olarak hizmet verecek.

Eyüp Sultan Spor Kompleksi, spor müsabakaları ve büyük katılımlı toplantılar bu mekanda rahatlıkla yapılabilecek. Bunun yanında izleyiciler için tasarlanan tribünler de son derece konforlu ve rahat olacak. Bu tesis ile güzide ilçemiz Sancaktepe, ulusal ve uluslar arası birçok müsabaka ve toplantıya da ev sahipliği yapacak.

Bu alandaki hizmete sunulan ve yapımı henüz devam eden toplam 9 adet proje:

Abdurrahmangazi Kütüphanesi – Abdurrahmangazi Mah. Abdurrahmangazi Cad.
Abdurrahmangazi Kültür, Gençlik ve Sanat Merkezi – Abdurrahmangazi Mah. Abdurrahmangazi Cad.
Abdurrahmangazi Kongre Merkezi - Abdurrahmangazi Mah. Ebubekir Cad. 
Abdurrahmangazi Nikah Salonları - Abdurrahmangazi Mah. Ebubekir Cad.
Eyüp Sultan Kültür Kompleksi  -  Eyüp Sultan Mah. Kalender Sok.
Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi – Veysel Karani Mah. Recep Tayyip Erdoğan Cad.
Yenidoğan Kültür Kompleksi  - Yunusemre Mah. Barbaros Cad.
Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi -  Merve Mah. Akabe Cad.
Sancaktepe Genç Gelecek Merkezi  - Osmangazi Mah. Atayolu Cad.


Eyüp Sultan Kültür ve Spor Kompleksi