Başkanımız

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

Başkan’ın Özgeçmişi

1984 Sancaktepe'de doğdu İlkokulu Sarıgazi Osmangazi İlkokulu’nda, Ortaokulu, Yunus Emre Ortaokulu’nda ve liseyi de Mehmetçik Lisesi’nde bitiren Yeğin, yükseköğrenimini Doğuş Üniversitesi, Dış Ticaret Bölümü’nde tamamladı.

2005 yılında Sancaktepe’de kurmuş olduğu YEĞİN İNŞ. TİC. LTD.ŞTİ. ile iş hayatına başladı. 2008 yılında Sancaktepe’nin ilçe statüsüne kavuşmasıyla Sancaktepe İş Adamları Derneği kurucu başkanı olarak derneğin faaliyete geçirilmesinde rol aldı. Sancaktepe İş Adamları Derneği (SANİAD) üyeliğinin yanı sıra İstanbul Ticaret Odası (İTO) meclis üyesi olarak görev yapmaktadır.

Gençlik yıllarından itibaren siyasetin içinde oldu. 2014-2019 yılları arasında Sancaktepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 2015-2019 yılları arasında iki dönem CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2019 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde belediye başkan aday adayı olarak başvuru yaptı.

2019 yılından başlayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden, önce İSTAÇ A.Ş. ve sonrasında da METRO A.Ş.'de 2023 yılına kadar üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 1 Kasım 2023 itibariyle Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adaylığı çalışmaları sebebiyle METRO A.Ş.'deki görevini ayrıldı. 31 Mart tarihinde yapılan mahalli idareler seçiminde Sancaktepe Halkı tarafından Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.