Haberler

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

Başkan Yeğin’den EDEV’ e Sürpriz Ziyaret

Belediye Başkanımız Alper Yeğin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Sancaktepe Belediyesi Engelliler Dinlenme Evi (EDEV) ziyaret etti.

10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle gerçekleşen ziyarette Başkan Yeğin, Müzik ve dans eğitimi alan engelli vatandaşlarla birlikte şarkı söyleyerek renkli görüntüler oluşturdular.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Alper Yeğin, herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekerek “Bilindiği gibi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kabul edilmektedir. Engellilerimizi anlamak ve onlarla bütünleşmek toplumsal bütünleşmenin gereğidir. Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip yaşama sevgilerini kaybetmemeleri için hepimizin üzerine düşen büyük sorumlulukları vardır, Bu sorumluluk çerçevesinde Sancaktepe Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yerine getireceğiz. İnsana hizmet çok kıymetli, hepimiz birer engelli adayıyız önemli olan engelleri aşabilmek bunun için hizmete devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sancaktepe EDEV’ de eğitim alan Engelli kardeşlerimizin el emeği göz nuru yaptığı çalışmaları da inceleyen Başkan Yeğin program sonunda engelli vatandaşlarımız ile hatıra fotoğrafı çektirdi.