Haberler

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

Büyük Halk Ozanı Âşık Mahzuni Şerif Sancaktepe’ de anıldı

Büyük halk ozanı ve unutulmaz türkülerin sahibi Âşık Mahzuni Şerif’in ölümünün 22. yıl dönümünde Sancaktepe’ de düzenlenen programla anıldı.

Sancaktepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma etkinliğinde, Nurettin İlhan’ın şefliğinde Âşık Mahzuni Şerif’in duygu yüklü ezgilerini seslendiren İBB Orkestralar Türk Halk Müziği Toplululuğu, türkü severlere unutulmaz anlar yaşattı.

Programda söz alan Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin şunları söyledi: “Büyük Halk Ozanı Türk Halk Müziği’nin en önemli sanatçılarından olan ve 2002 yılında aramızdan ayrılan Âşık Mahzuni Şerif’i 22. ölüm yıl dönümünde özlem ve rahmetle anıyoruz. Âşık Mahzuni Şerif, Türk halk müziğinin önemli isimlerinden biridir ve eserleriyle Türk kültürüne büyük katkılar sağlamıştır. Bu nedenle düzenlenen anma programları, büyük ustanın hatırasını yaşatmak ve eserlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle düzenlenen anma programları, büyük ustanın hatırasını yaşatmak ve eserlerin gelecek nesillere aktarılması amacıyla gerçekleştirilmektedir. ” şeklinde konuştu.

Programa yoğun ilgi gösteren Sancaktepeliler, İBB Orkestralar Türk Halk Müziği Topluluğu’ nun söylediği ezgiler eşliğinde duygu dolu dakikalar yaşadılar.