Haberler

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

Sancaktepe Belediyesi'nden Spora ve Sporcuya Büyük Destek

Spora ve sporcuya verdiği destekle adından söz ettiren Sancaktepe Belediyesi, yeni yatırımlarına aralıksız devam ediyor.


Sancaktepe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Merve-Safa ve Hilal Mahallesi fitness salonları düzenlenen törenle Sancaktepe halkının hizmetine açıldı.

19 Mayıs Atatürk’ün Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın tüm yurtta coşkuyla kutlandığı günde hizmete açılan fitness salonlarının açılışına Belediye Başkanımız Alper Yeğin’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Abdullah Emre Yılmaz, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin açılışta yaptığı konuşmada Sancaktepe’ de sporu bir yaşam tarzı haline getirmek için dur durak bilmeden çalışmalarına devam edeceklerini ve bu doğrultuda tesisleşme konusunda el birliği ile ilçemize değer katacak yeni merkezlerin de hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi anlamlı bir günde özellikle gençlerimize dönük bu anlamlı hizmetinden ötürü Belediye Başkanımız Alper Yeğin ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Protokol konuşmalarının ardından Merve Mahallesi Fitness Merkezi kesilen kurdelenin ardından Sancaktepe halkının hizmetine açıldı. Açılış törenin ardından Başkan Yeğin misafirleri ile Fitness salonunu gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sancaktepe Belediyesi tarafından ilçe genelinde 11 noktada sporseverlerin kullanımına sunulan ve profesyonel fitness cihazlarıyla donatılan merkezlerde haftanın 7 günü alanında uzman hocalar eşliğinde verilen eğitimlerde Sancaktepe'li sporseverler ücretsiz olarak eğitim alıp spor yapabilme imkânı sunuluyor.