Haberler

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

Sancaktepe’ de 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik Spor Bayramı yurdun dört bir yanında olduğu gibi Sancaktepe’ de de coşkuyla kutlandı.

Sancaktepe’ de ilk program ilçe protokolünün katılımı ile kaymakamlık binasının önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu ile gerçekleşti. Ardından Sancaktepe Kongre Merkezi’nde ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen programda Sancaktepeli sporcu ve öğrencilerin 19 Mayıs gösterisi katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen program ise kortej yürüyüşü ile başladı. Renkli görüntülerin oluştuğu yürüyüşün ardından Sancaktepe Belediyesi 15 Temmuz stadında ünlü sanatçı Irmak Arıcı verdiği konserle Sancaktepe halkının bayram coşkusuna ortak oldu. Hareketli sahne performansıyla müzikseverlere bayram coşkusunu yaşatan Irmak Arıcı, "Yağmurum Ol", "Mühür" gibi sevilen şarkıları ve kırmızı sahne kostümüyle büyük beğeni topladı. Büyük bir coşku içinde geçen konserin ardından Genç şarkıcıya Belediye Başkanımız Alper Yeğin tarafından günün anısına çiçek verildi.

Şarkılar ve marşlar eşliğinde gerçekleşen konser ve gösteriler, Sancaktepeli hemşerilerimizin unutulmaz saatler yaşamasına neden oldu. Geçmişteki ‘’19 Mayısları’’ anımsadıklarını ve yaşadıklarını dillendiren vatandaşlar, organizasyonu yapan Belediye Başkanımız Alper Yeğin ve ekibine teşekkür ve şükranlarını sundular.