Haberler

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

Sancaktepe'de 82 Hak Sahibi Daha Tapusuna Kavuştu

Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Abdurrahmangazi,Akpınar, Eyüp Sultan,Fatih,Mevlana,Osmangazi, Veysel Karani,Yenidoğan ve Yunus Emre mahallesi’nde tapularına kavuşmayı bekleyen 82 vatandaşımız düzenlenen törenle tapularına kavuştu.

7 Mart Perşembe Günü Sancaktepe Belediyesi’nde düzenlenen törenle 82 hak sahibi tapularına kavuştu.Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar ve hak sahibi ailelerin katıldığı programda sorunun çözüme kavuşmasıyla birlikte büyük bir mutluluk yaşayan aileler düzenlenen törenle tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. 

 Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü programda yaptığı konuşmada görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunun altını çizerek “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirlen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarfettik.Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün 120 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik. İlçemizde bulunan diğer bölgelerde de tapu ve mülkiyet sorununu çözme hususunda çalışmalarımız sürüyor.Amacımız tapu sorunu çözüme kavuşturup gündemimizden çıkarmaktır. Hak sahiplerine tapu dağıtımları önümüzdeki günlerde de devam edecek.. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak. Tapu sorunu yaşayan komşularımızın problemlerini çözüme kavuşturarak tapularını teslim etmenin mutluluğu içerisindeyiz.Her şey sizlerin huzurla yaşayacağı bir Sancaktepe için” şeklinde konuştu.

 Tapu dağıtım töreninin ardından Başkan Döğücü mülk sahipleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek hepsine hayırlı olsun dileklerini iletti.