Haberler

Gençlerimize büyük mirasımızı aktarmaya devam ediyoruz. Yaşamaya değer bir Sancaktepe için çalışıyoruz.

SANCAKTEPE RECEP TAYYİP ERDOĞAN KONGRE MERKEZİ SANCAKTEPE SAHNESİ’NİN KOLTUKLARI GAZZE’DE KATLEDİLEN ÇOCUKLARA AYRILACAK

İstanbul İlçe Belediyeleri 7 Ekim’den bu yana Gazze’de yaşanan soykırıma dikkat çekmek maksadıyla 20 Kasım-30 Aralık 2023 tarihleri arasında “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla içeriğinde konferans, söyleşi, tiyatro ve film gösterimi, konser, panel, şiir dinletisi, yarışma ve sempozyum gibi pek çok kültürel faaliyetin yer alacağı bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Programın ilk etkinliği, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 14.00’da tüm kültür merkezlerinde eş zamanlı olarak yapılacak. “TAY” isimli çizgi filminin gösterileceği etkinlik salonlarının tüm koltuklarında Gazze’de katledilen çocukların isimleri yer alacak ve dışarıdan hiçbir izleyici alınmayacak.

 

“İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla yapılacak tüm etkinlikler tanıtım ve duyurular özel olarak hazırlanan insanliginonursinavigazze.com web sitesi ile sosyal medya adresleri (@onursinavigazze) üzerinden yapılacak.

 

SANCAKTEPE’DE YAPILACAK ETKİNLİKLER

1)”TAY” ÇİZGİ FİLMİNİN GÖSTERİMİ

TARİH:20 KASIM PAZARTESİ

SAAT:14:00

(Etkinlik salonumuzun tüm koltuklarında Gazze’de katledilen çocukların isimleri yer alacak ve dışarıdan hiçbir izleyici alınmayacak)

 

2) TİYATRO GÖSTERİMİ

OYUN ADI:KİFAH

TARİH:23 KASIM PERŞEMBE

SAAT:15:00

 

3) “İNSANLIĞIN ONUR SINAVI GAZZE” İSİMLİ KONFERANS

KATILIMCI:ARAŞTIRMACI MUSA BİÇKİOĞLU

KONU:İSLAM DÜNYASININ FİLSİTİN İLE İMTİHANI

TARİH:29 KASIM ÇARŞAMBA

SAAT:10:30

TÜM ETKİNLİKLERİMİZİN YAPILACAĞI YER:

RECEP TAYYİP ERDOĞAN KONGRE MERKEZİ (SANCAKTEPE SAHNESİ)

ABDURRAHMANGAZİ MAH.ENDERUN CD NO:4, SANCAKTEPE/İSTANBUL (BELEDİYE HİZMET BİNASI YANI)