Evde Kişisel Bakım Hizmeti

EVDE KİŞİSEL BAKIM HİZMETİ

Sancaktepe ilçe sınırları içerisinde yaşayan yaşlı, engelli, evinden çıkamayacak durumda olan kişilerin evlerine kuaför gönderilerek onurları incitilmeden hassas tutumla menuniyet odaklı  kişisel bakım ve kuaförlük hizmeti verilmektedir.

 

 

Kişisel bakım hizmeti sunan birimimiz yediden yetmişe ve Sancaktepe ilçe sınırları içerisinde ikamet eden aynı zamanda kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımıza duraksamadan hizmet vermektedir. Sancaktepe Belediyesi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardım işleri müdürlüğümüze başvuru yapan sivil toplum kuruluşların veya komşularının bildirmiş olduğu kişileri sosyal inceleme ekibimiz tarafından tespit edilen engelli, yaşlı  bay ve bayan bakıma muhtaç vatandaşlarımıza saç sakal kesimi bayanlara saç kesimi ve kaş bıyık bakımı belirli aralıklarla periyodik olarak bu hizmet bir erkek kuaför ve bir bayan kuaför tarafından verilmektedir.

 

 

EVDE TEMİZLİK HİZMETİ 

Sancaktepe ilçe sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardım işleri müdürlüğümüze başvuru yapan sivil toplum kuruluşları veya komşularının belirlemiş olduğu kişiler sosyal inceleme ekibimiz tarafından tespit edilmektedir. Engelli, yaşlı bakıma muhtaç bu ailelerimiz ev temizliği hizmetinden belirli aralıklarla yararlanmaktadırlar.

Evde temizlik hizmeti personelimiz aynı zamanda hizmetimizden yararlanan vatandaşlarımızla birebir ilgilenerek beşeri ilişkiler çerçevesinde onların sorunlarına ortak olmaktadır.